עדכונים

רצועת מקור "הביטניקים באים": And the beat goes ON

heartישראל

And the beat goes ON | לא נחמדות ולא מפחדות

הג׳אז עוסק בקצב, במשפטים מוסיקליים ריתמיים החוברים זה לזה ברגע נתון וחד פעמי.
לכבוד הפסטיבל התכנס לו אנסמבל טירוף בהובלת עוזי רמירז האיש והביט, כדי לברוא יצירה חדשה בת זמננו. נראה כי לא הרבה השתנה מאז אותה חבורה ביטניקית פרצה לתודעה האמריקאית ומשם לעולם כולו בשל היותה בועטת, ובעלת ביטוי עצמי חופשי ונון קונפורמיסטי.  דור ההיפים קיבל מהם השראה ויצר לנו חלק מהיצירות היפות ביותר שהכרנו, אבל כולנו יודעים איך גם זה נגמר. אז אולי הגיעה השעה שלנו לקבל מהם השראה, ולהגיב למה שרוחש וגועש סביבנו במציאות הישראלית וגם זו הגלובלית. 

המאה ה -21 : את לא המצאת את ההיפסטרים! בואי תהיי קצת יותר הגיונית ותעזרי לנו לקבל באהבה את האחר והשונה, את המסלול המקביל והלא פחות מעניין ומפרה. 

הזמנו חברות וחברים להתכתב עם הטקסטים של גינזבורג, קרואק, בורוז ואחרים בני דור הביט, לומר את אשר על ליבם:  נועם שוסטר אליאסי, גברת "לא צחוק",  תעזור לנו עם ענייני תיווך (היא מאסטרית).
המשורר גלעד מאירי עם קצת אהבה לביט בעברית וחומר מקורי, והגברת הראשונה של הגרוב קרולינה תיקח אותנו למסע קוסמי בחבל ארץ הביט. 

רצועת הפקות מקור: "הביטניקים באים"

בימים אלה של שיח מקוטב, תרבות של חרמות וקושי לראות את האחר אנחנו רוצים להזכיר לעצמנו איך אפשר לחבר ולהתחבר באמצעות האמנות.
השירה, הסיפור הקצר, והג׳אז מגיעים ממקומות שונים וכן דרכיהם מתפצלות בהמשך, אך לתקופה מסוימת במחצית המאה העשרים היה תואם בין כולם, והרגע הזה ימשיך להתקיים כל עוד נאיר אותו בזרקור מיוחד.

כדי לברוא יצירה חדשה ומחוברת בת זמננו, יצאנו למסע בשני מישורים שונים של חיבורי הרעיונות, הטקסטים, ועקרונות חופש הביטוי עם האקסטטיות של הסווינג, לצד המהות שבמבט מפוכח ועכשווי, הפתוח גם לכפתורים החדשים שהגיחו לעולם ומשפיעים עלינו יותר מכל.

לצורך כך הזמנו אנשי ונשות מילה וג'אז – להתכתב עם הטקסטים של אלן גינזבורג, ג'ק קרואק, ויליאם בורוז, צ'ארלס בוקובסקי ואחרים בני דור הביט המהולל ואצרנו זוג מופעי ראי לתצוגת תכלית של מגוון רובדי הביט.

יעוץ אמנותי הביטניקים באים – ד״ר גלעד מאירי 
ניהול אמנותי הביטניקים באים – נועה מלמד וזאנה
ניהול מוסיקלי על הביטעופרי נחמיה
ניהול מוסיקלי And the Beat goes onעוזי רמירז
תיאום הפקה  – מירב דדש
הפקה – פסטיבל הג׳אז ירושלים 2023

שיתוף:
אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z