עדכונים

גלעד כהנא

ישראלקשרי רוח - מוסיקה מקורית בעקבות הסרט "סיפור על אהבה וחושך"

בלב פסטיבל הג׳אז מונח עוד פרק בפרויקט הדגל של פסטיבל ישראל, ״קשרי רוח״ – הצדעה ליצירה ישראלית בשדה האמנות המקומי לדורותיו.
שלוש יצירות מקור שמחדדות ומהדהדות באור אקטואלי שלוש יצירות ישראליות אייקוניות שהיוו להן השראה – סיפור אמנותי ישראלי רב דורי של מוזיקה, ספוקן וורד ספרות וקולנוע.

גלעד כהנא ׳חתירה אל ההווה׳ – קשרי רוח אל העיבוד הקולנועי של "סיפור על אהבה וחושך".
בשנת 2015 יצא העיבוד הקולנועי לספרו האייקוני של עמוס עוז ׳סיפור על אהבה וחושך׳ בבימויה של נטלי פורטמן. גלעד כהנא, המגלם  את אביו של עוז לצידה של פורטמן, ממשיך את סיפורו בפסטיבל באמצעות יצירת מקור מבית ׳חתירה אל ההווה׳ – סדרת המופעים בהם כהנא מאלתר פריסטייל בעקבות רעיונותיו ומחשבותיו.
במופע הנוכחי, איש המילים החותר תמידית אל ההווה יעלה בפני הקהל את הגיגיו עטופים בביטים אלקטרוניים בהשראת עוז, איש המילים המביט אל העבר דרך סיפור ילדותו בירושלים על רקע תקופת המנדט הבריטי. 

אל ההרפתקה מצטרף גיא מוזס, גיטריסט ומוסיקאי רב תחומי המתעניין בעיקר בשילוב אמנויות (מחול, אקרובטיקה, פרפורמנס) ובמעטפת ההפקה המוזיקלית אשר תופסת חלק משמעותי במופע ובחוויה הנוגעת בקהל.

בערב המיוחד יעלה לראשונה מופע הנוגע בעבר-הווה-ואולי גם עתיד, במשפחה של אז והיום, של עוז, של כהנא, ובכוחה של המילה הכתובה וגם זו המדוברת.  

לרכישת כרטיס טריו – כרטיס לשלושה ערבים

 

 

שיתוף:
אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z