עדכונים

יוסי פיין מארח את אורית טשומה

ישראל

אמן הבס והמפיק הבינלאומי, יוסי פיין, איש המקצבים הרעננים ביותר והסולמות שמטפסים הכי גבוה במופע סולו המשלב הקלטות לופר בלייב. על אף שמדובר במופע יחיד על גיטרת בס, פיין יכול להשמע לעתים כמו אורקסטרה שלמה. לאחר שנים רבות של סיבובים הופעות והקלטות ברחבי העולם (ביניהן לו ריד, הקלטות לאלבום —– של דיוויד בואי, נגינה בתזמורת הג׳אז של גיל אוונס, Vieux Farka Toure, עפרה חזה) הפקת האלבומים נוטפי הגרוב (שבק ס׳, הדג נחש, קורין אלאל, מיכה שטרית), התמקם פיין בתל אביב, תמיד עם האצבע על הדופק של עולם המוסיקה, חוקר ומגלה לעולם כשרונות חדשים וסגנונות מעולמות אחרים. כמו כן, הפך למנהל האמנותי של חברנו באילת, פסטיבל הג׳אז ביום האדום רב השנים.
במופע מיוחד לפסטיבל שלנו, יארח את אורית טשומה חדת הלשון והביט מעולם השירה המדוברת.
הטקסטים של אורית חדים, חסרי רחמים עם פלואו של מילים וליריקה שמזכירים יוצרות גדולות מעבר לים (לורן היל, אריקה באדו ועוד) ובין אם בצורה הומוריסטית, מרומזת או ישירה עוסקים במחאה לצד טקסטים מיסטיים המעלים שאלות ומחשבות על מקומו של האדם המודרני בעולם הנאור. אפשר לזהות בסגנונה את ההשפעות מעולה המוסיקלי מהיפ-הופ וסול ועד תפילות של קייסים (המנהיגים הרוחניים של קהילת ביתא ישראל ).
המפגש בין יוסי לאורית מרגש ומלא באווירה מיוחדת שממשיכה את מסורת הג׳אז האפרו אמריקאי באלתור בין מוזיקה ומילים ובין קצב לחיים.

לרכישת כרטיס טריו – כרטיס לשלושה ערבים

 

שיתוף:
אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z