עדכונים

שי מאסטרו דואו

ישראלקשרי רוח - מוסיקה מקורית בהשראת הספר "שתיים דובים"

בלב פסטיבל הג׳אז מונח עוד פרק בפרויקט הדגל של פסטיבל ישראל, ״קשרי רוח״ – הצדעה ליצירה ישראלית בשדה האמנות המקומי לדורותיו.
שלוש יצירות מקור שמחדדות ומהדהדות באור אקטואלי שלוש יצירות ישראליות אייקוניות שהיוו להן השראה – סיפור אמנותי ישראלי רב דורי של מוזיקה, ספוקן וורד ספרות וקולנוע.

״אני כותבת כי יש סיפורים שעדיף לכתוב מלספר, כי לא נעים להרגיש את המילים שלהם בתוך הפה. במקום שיהיו כמו עקרבים ונדלים על הלשון, עדיף שיזחלו על הנייר ויטפטפו את הרעל שלהם עליו״
כמו רותה, הדמות המספרת ב"שתיים דובים" מאת מאיר שלו (2012), הפסנתרן הבינלאומי שי מאסטרו מנגן כי יש סיפורים שעדיף לנגן מאשר לספר.
מזה שנים ששי מאסטרו נע בין הופעות ברחבי העולם עם הטריו של להקלטות עם טובי הסצינה הבינלאומית. שני אלבומיו האחרונים יצאו תחת לייבל הג׳אז היוקרתי ECM והוא מוזמן תדיר לבמות הפסטיבלים הגדולים בעולם. השנה האחרונה הביאה אותו לשהייה ממושכת בארץ.
בעקבות הקשר עם הפסטיבל, צלל שי אל ההרפתקה הבין תחומית ויציג סוויטה מקורית לפסנתר ולצ׳לו עם מאיו שבירו הנפלאה. בהשראת ספרו של שלו שתיים דובים העוסק בהוויה החלוצית-חקלאית בחברה הקיבוצית והמושבים בימים שלפני הקמת המדינה.

שי מאסטרו – הלחנה ופסנתר
מאיו שבירו – צ׳לו

לרכישת כרטיס טריו – כרטיס לשלושה ערבים

 

 

שיתוף:
אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z