עדכונים

מחווה לעמית גולן

ישראלאלכס לוין | יונתן וולצ'וק | יונתן ריקליס | עופר גנור | גלעד אברו | יונתן רוזן

סצינת הג'אז הישראלית שהתאפיינה תמיד בכשרונות יחודיים, הייתה ועודנה יצואנית תרבות לכל העולם ובמיוחד לג'אז הניו יורקי. המורה המנוח עמית גולן היה דמות מרכזית בפריחת הג׳אז בקרב דורות רבים של מוזיקאים צעירים. גולן שהיה תמיד שחקן קבוצתי הנחיל בתלמידיו את הערך החברתי של הג'אז בלימוד הקשבה האחד לשני, ובגיבוי הבין אישי באמנות כמו בחיים עצמם.
גולן סיים את לימודיו בפסנתר קלאסי וקומפוזציה באקדמיה למוסיקה בירושלים והמשיך לניו יורק שם הקדיש את מחקרו לפענח סוד קסם הסאונד של הפסנתרן האהוב עליו – ביל אוונס. במקביל ללימודיו בניו סקול, התמסר ללימודי אולד סקול מסורתיים אצל טובי הנגנים כמו וולטר בישופ, בילי הארפר, ג'ים האל ובארי האריס.
עם שובו ארצה בשנות ה-90 החל ללמד את תולדות הג׳אז בתיכון תלמה ילין בתל אביב. עמית גולן בעל הנפש הרגישה ורוח נעורים סוחפת – הנחיל בתלמידיו את האנרגיה הממגנטת של אהבתו לג׳אז. השנה, כעשור לאחר לכתו, יתכנסו חלק מתלמידיו וחבריו שהיו לו כבני משפחה ואוהבים אותו אהבת נפש לחלוק כבוד ואהבה לאיש שפתח בפניהם את הדלת להיות המוסיקאים שהם היום. ינוגנו יצירות פרי עטו של עמית גולן מתוך האלבום שהספיק להוציא לפני מותו 'I decided', מהאלבום השני שהוקלט לאחר מותו על ידי תלמידו והחצוצרן האגדי אדי הנדרסון, ועיבודים בצבע של גולן לקטעי ג'אז שכה אהב. שובבות, עצב, סווינג, געגועים, ובעיקר אהבה גדולה יתערבבו אל תוך מופע מחווה זה שיצרו תלמידיו.

כל מופעי יום שלישי:
20:00-20:35   משפחה (שם זמני) – דודו טסה והאחיות אל-כוויתי
20:40-21:00   דן מאיו מארח את אבישי כהן
21:05-21:40   מחווה לעמית גולן
21:45-22:00   האחים דואו
22:05-22:40   אלון לוטרינגר מארח את לונא אבו נסאר
22:45-23:00   משפחה (שם זמני) – נטע, זוהר ורון ברזילי במופע משפחתי

שיתוף:
אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z