עדכונים

אלברט בגר קוסמוס אנסמבל

ישראל

סקסופוניסט הג'אז האוונגרדי הוותיק, אלברט בגר, חוזר לפסטיבל עם אנסמבל קוסמוס בפרויקט המשלב בין ג'אז אקספרימנטאלי עכשווי למרכיבים של מוזיקה אלקטרונית פסיכדלית, אלתור חופשי ומוזיקה אתנית מסורתית. האנסמבל, שסיים לאחרונה הקלטת אלבום חדש שיצא במהלך השנה, יבצע חומרים חדשים וישנים של בגר, מבכירי סצנת הג'אז בישראל.
מזה שלושה עשורים יוצר אלברט בגר ג'אז אקלקטי ועדכני שלא מפסיק להתחדש ולהתפתח, כפי שבא לידי ביטוי ב-16 אלבומים של מוזיקה מקורית, בהופעותיו על הבמה ובשיתופי הפעולה הרבים לאורך קריירה פורה ורחבת היקף. יוצר ייחודי בעל שליטה פנומנאלית בסקסופון, כשרון אלתור חופשי ורב מעוף ושפה אישית, בגר הוא מקור השראה לדורות של נגנים ויוצרים בישראל. לצד היותו מוזיקאי פעיל, המופיע ומקליט ברצף מתחילת שנות ה-90', בגר, גם מרצה ומורה מוערך, שיזם, בין היתר, את הקמת המסלול לאלתור בן זמננו באקדמיה למוזיקה בירושלים.
אנסמבל קוסמוס, שבגר מוביל, הוא הרכב מסקרן שכולל שלושה מוזיקאי עילית מהדור הצעיר של סצנת הג'אז העכשווי בישראל. נגן החצוצרה רוי זוזובסקי, הבסיסט ונגן הגימברי שי חזן והמתופף עמיר בר עקיבא, תורמים כל אחד בדרכו לסאונד הייחודי של ההרכב. חזן, המלווה את בגר מזה כעשור והיה שותף מפרה בשלושת אלבומיו האחרונים, הוא גם מלחין ומפיק מוזיקאלי פורה בעצמו (אלבומו השלישי יצא בדצמבר בלייבל הבריטי Batov), זוזובסקי ובר עקיבא, כישרונות גדולים כשלעצמם, חזרו לפני כשנה מלימודים והופעות בארה"ב (בהתאמה: בברקלי קולג' בבוסטון ו-New School of Jazz בניו יורק). במופע ממזג האנסמבל את הגרוב של הג'אז והביט של מוזיקת הגנאווה המרוקאית.

שיתוף:
אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z