עדכונים

Volkan İncüvez

טורקיה

שבו בנינוחות, עצמו את העיניים ותנו לצלילי הנאי הטורקי והגיטרות של וולקן אינצ'ובז לעטוף אתכם. מופע הסולו של המולטי אינסטרומנטליסט מטורקיה, המגיע לראשונה לישראל, מזמן מפגש נדיר עם מוזיקאי מכשף, ממובילי הדור החדש של סצנת המוזיקה האתנית באיסטנבול. זה הקול המהדהד כמו תפילה רחוקה, הצלילים שיש בהם מהחול, הרוח והמרחבים של אנטוליה והמבנה – קצבי ומלודי, שמכתיבה הגיטרה כמו פעימות לב דוהר בלייב לופ, שהופכים לרגע נצחי, הוויה מתמשכת.

וולקן אינצ'ובז הוא מוזיקאי-פילוסוף במסע חקר מתמשך. המוזיקה שלו, שכבות על שכבות של צלילים שנאספו מזמנים ומקומות שונים, מחברת אל הנשימה. זוהי מוזיקה טרנסנדנטית ממכרת, מובנית אבל פתוחה, המשאירה מרחב רב לאלתור. טורקיה ניצבת על צומת ימים המחבר בין הים האגאי, הים השחור, ים השיש והים התיכון. גם המוזיקה של אינצ'ובז, במובנים רבים, היא גשר ונקודת מפגש מחברת שיוצרת משהו חדש, הרמוני ושלם.

על צומת הדרכים בין האפרו גרוב והג'אז, הרמוניות מודולאריות ופוליפוניה, מוזיקה אתנית ומוזיקה עכשווית, רוחשת היצירה של המוזיקאי הטורקי הייחודי הזה שאינו מפסיק להפתיע. אם באלבום הביכורים שלו, Kun (2019), וולקן עוטף כלי נגינה מסורתיים בטקסטורות מודרניות, באלבומו הבא, Mahal, הוא חוזר אחורה בזמן אל שורשי המוזיקה הטורקית הקלאסית מתקופת הסולטן סלים השלישי ועד לימי הסולטן פטמה גברי. אלבומו העוקב, Volkan Incuvez Quartet, עם לחנים משלו לרביעייה שהוא מוביל, נע במחוזות האתנו-ג'אז ו-Yeni Dunya (עולם חדש), שיצא בעיצומה של מגיפת הקורונה והוקדש לצוותים הרפואיים, הוא One Take של אלתורים במרחב האקספרימנטאלי.

 

שיתוף:
אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z