עדכונים

EVA QUARTET

בולגריה

שורשיו של ההרכב הווקאלי Eva Quartet נטועים עמוק בפולקלור הבולגרי, וליתר דיוק במקהלת הנשים המהוללת של הרדיו המקומי שהתפרסמה בעולם בעקבות האלבום המצליח Le Mystère Des Voix Bulgares. ארבעת הזמרות, כולן חברות באותה המקהלה המקורית, הקימו בשנת 1995 את הקווארטט כדי להעמיק את המחקר במוזיקה העממית, אך גם כדי לנדוד למחוזות חדשים של קלאסיקה, ליטורגיה נוצרית ושלל שיתופי פעולה מסקרנים. 

הפוליפוניה הווקאלית, שהיא סימן ההיכר של הרביעייה, מבוצעת בצורה מושלמת ומעוררת השתאות בכל פעם מחדש, עד כי נדמה שמדובר בקול אחד ויחיד. שלושת העשורים שחלפו מיום הקמת הרביעייה רק העניקו לפרשנות שלהן בגרות מתבקשת וחן בלתי נגמר, כשהן משמרות ומשכללות את טכניקת השירה הייחודית שלהן. 

השירים שמבצע ההרכב מצליחים לרגש ולהפתיע בעדינות כובשת אך מלאת עוצמה. ברפרטואר של הרביעייה תמצאו שירי עם בולגריים, יצירות שנכתבו במיוחד עבורן וגם כמה קטעים שהלחינו בנות ההרכב עצמן – תמיד מתוך כבוד לשימור הפולקלור והיופי הקסום של מולדתן. 

ההרכב, שזכה להערכה ולביקורות מהללות, הקליט במרוצת השנים עם שורה ארוכה ומתמשכת של מוזיקאים ממקומות רבים בעולם ובהם: לורי אנדרסון, ראויצ׳י סקאמוטו, ביל פריזל, רוברט פריפ, נילס פטר מולבר, הייג יאזדיג'יאן והמפיק הצרפתי המנוח הקטור זאזו.

שיתוף:
אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z