עדכונים

Edward Simon (ארה"ב)

הפסנתרן הבינלאומי במופע סולו.
אורחים: יונתן אבישי ויובל כהן

אדוארד סיימון, הפסנתרן עטור הפרסים מונצואלה, נחשב לאחד הקולות הטובים והמוערכים בסצינת הג'אז העולמית, וחלק מדור מוזיקאים חדש ו"רב לשוני" שגדל ושאב ממוזיקה קלאסית, ג'אז ומוזיקה לטינית. השפה המוזיקלית של סיימון מצליחה לכופף גם מסורות מוזיקליות עיקשות ומתיכה אותם יחד לכדי שפה מוזיקלית ייחודית ואישית.  

האלבום הראשון של סיימון Beauty Within שיצא ב-1994, סימן את תחילת הדרך של שלישיית אדווארד סיימון, הטריו המצויין שהופיע על הבמות החשובות בעולם. מאז הוא ייסד הרכבים נוספים בהם רביעיית אדווארד סיימון ואנסמבל ונצואלה ואפינידד.
במהלך יותר מעשרים שנות יצירה הקליט סיימון 13 אלבומים שזכו לביקורות נלהבות, כשפעמיים אלבומיו נכנסו לדירוג עשרת אלבומי הג'אז של השנה על פי הניו-יורק טיימס. האלבום שלו Unicity אף נבחר לאלבום השנה ב-2007 על ידי המגזין Downbeat.
אלבום ההופעה החיה של סיימון שהוקלט בניו יורק ב-2013 לצד ג'ון פטיטוצ'י ובריאן בלייד נבחר לאחד האלבומים הטובים ביותר של All About Jazz לאותה השנה. אלבומו האחרון Venezuelan Suite קיבל ארבעה וחצי כוכבים על ידי מגזין Downbeat ונבחר לאחד מאלבומי השנה הלטיניים לשנת 2014 על ידי New York City Jazz Record.
כנגן אורח השתתף סיימון ביותר מ-50 אלבומים בהם גם Funk Tango זוכה הגראמי של פאקיטו ד'ריברה.

ב-2010 הצטרף סיימון לקולקטיב האול-סטארס SFJAZZ. האלבום האחרון שלהם Wonders מ-2014 זיכה אותם בפרס ה-NAACP היוקרתי. 

בהופעתו בירושלים ינגן סיימון קטעי סולו על הפסנתר, ובחלק אחר של המופע יארח את הסקסופוניסט המצויין יובל כהן, ואת יונתן אבישי (Third World Love) לדואו פסנתרים.

Photo Credit: Scott Chernis

אורך המופע: 60 דקות

שיתוף:
אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z