עדכונים

Carib: David Sanchez (ארה"ב)

קאריביים, אפריקה, ג'אז: דיוויד סאנצ'ז חוזר לישראל.

הסקסופוניסט זוכה הגראמי דיוויד סאנצ'ז מגיע לישראל עם פרויקט חדש שאורג יחד את הצבעים והטקסטורות של הקאריביים, המקצבים של אפריקה והנשמה של הג'אז. במרכז המחקר המוזיקלי של סאנצ'ז עומדים הצלילים של האיטי, קאריקו (אי בגרנדינים) ופורטו ריקו (בה נולד וגדל) – אל מולם הוא מציב את מקצבי התופים המערב אפריקאים של יובה (Yuba), קאלינדה (Kalinda) וסיקה (Sica), ובוחן את קשר הדם ביניהם מבעד לעיניים של ג'אזיסט מודרני. סאנצ'ז מסביר: "תמיד ידעתי שיש קשר בין המסורות המוזיקליות האלה למוזיקה ששמעתי בילדות שלי בפורטו ריקו, ועדיין המכנים המשותפים ממשיכים להדהים אותי".

דיוויד סאנצ'ז, שניגן עם דיזי ג׳לספי (!), הרחיב את גבולות הג'אז המסורתי עם צלילים ומסורות לטיניות ואפרו-קאריביות. מבקר הג'אז הידוע הווארד רייך זיהה את הכישרון של סאנצ'ז כבר בצעירותו, כשכתב ש"מבחינה טכנית, טונלית ויצירתית, יש לו הכל. הסאונד שלו הוא לא פחות מקטיפה, הצליל מדוייק, הנגינה המאוד מהירה שלו מרהיבה".

סאנצ'ז חדר לתודעה ב-1995 עם אלבומו הראשון The Departure שגרף ביקורות נלהבות מקיר לקיר. אלבומיו הבאים התמודדו על פרס הגראמי, ולאחר שלוש התמודדויות, ב-2004, הוא זכה בפרס הנכסף עם אלבומו Coral. הוא יגיע לפסטיבל הג'אז בירושלים עם הרכב של ארבעה נגנים הכולל את אד סיימון (פסנתר), אי.ג'יי. סטריקלנד (תופים), ריקי רודריגז (בס), ג'ון לי אפונטה (כלי הקשה).

Credit:Devin deHaven

אורך המופע: 75 דקות

שיתוף:
אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z