עדכונים

Boubacar Traoré

מאלי

הזדמנות נדירה לחזות באחד האייקונים הגדולים והוותיקים של הבלוז האפריקאי בהופעה חיה. הזמר והגיטריסט הוותיק Boubacar Traoré (81) שמגיע לראשונה לישראל, נחשב לאגדה במאלי מולדתו ולאחד הנציגים האותנטיים האחרונים של הבלוז ממערב היבשת.

Traoré נולד בראשית שנות ה-40 של המאה הקודמת וכבר מילדות נחשף באמצעות הרדיו לבלוז ולג׳אז ומאוחר יותר גם לרוקנ׳רול ולמוזיקה לטינית. הוא לימד את עצמו לנגן בגיטרה וכבר בראשית שנות ה-60 זכה למעמד של כוכב צעיר ועולה במוזיקה הפופולרית של ארצו, שזה עתה קיבלה את עצמאותה. תלאות פרנסה ומצב פוליטי לא יציב אילצו את טראורה לנטוש את הקריירה ולחזור לכפר הולדתו כדי לפרנס את משפחתו. רק בשלהי שנות ה-80, ״התגלה״ מחדש והחליט לחזור למוזיקה באופן מלא. עד מהרה חידש את מעמדו במאלי ומשם הדרך לתהילה בינלאומית בסצנת המוזיקה האפריקאית המתעוררת – היתה סלולה.

Traoré כותב ומבצע שירים מקוריים בסגנונו הבלוזי הייחודי, שקנה לו מעריצים בכל רחבי העולם. הוא נחשב לאחד המשמרים של תרבות ושפת ה-Mandé ממערב אפריקה, ודורות של מוזיקאים צעירים (ובהם באלקה סיסוקו, חביב קוייטה, קורי האריס וסדריק ווטסון) הלכו בעקבותיו וזכו להופיע איתו. המוזיקה של Traoré שורשית ומרגשת, מעבירה באיפוק ובתחכום את כל הבלוז שבחייו הארוכים ורבי התהפוכות.

תודה לZuzz Agency על העזרה בהבאת המופע.

שיתוף:
אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z