עדכונים

ABRAXAS: The Book of Angels Vol. 19 (ארה"ב) *

מהאיסט וילג' לירושלים: ג'אז-רוק יהודי עם השפעות מרוקאיות

אורח: רביד כחלני

שניר עזרא בלומנקרנץ, מהדמויות המרתקות והייחודיות בסצינת הג'אז של ניו יורק, הוזמן להעניק לספר השירים של ג'ון זורן את פרשנותו הייחודית, ששואבת בין השאר מהשורשים הספרדים שלו. הפרויקט שראה אור בלייבל "צדיק", וסייר ברחבי העולם, מגיע לראשונה לפסטיבל הג'אז בירושלים בהרכב של ארבעה נגנים מופלאים, שמעניקים לסגנון היהודי-רדיקלי של זורן גוון מרוקאי שבטי, קצבי ואינטנסיבי – כזה שגם אוהבי ג'אז וגם אוהבי רוק עשויים לרחף בו.

שניר, על גימברי (כלי מיתר דמוי בס ממרוקו), אייל מעוז ואראם בז'אקיאן הוירטואוזים על הגיטרות וקני גרוכובסקי עם התיפוף הקדמוני שלו  יוצרים "מוזיקה יהודית טקסית של המאה ה-21", וכמיטב המסורת של זורן, מכופפים את הגבולות של ז'אנרים והגדרות.

שאניר נולד בברוקלין ב-1975 להורים ממוצא פולני ומצרי. המחבתות, הסירים, וגיטרה עם שלושה מיתרים היו כלי הנגינה הראשונים שלו כבר בגיל שנתיים. החל מ-1999 ועד היום הוא לקח חלק ביותר מ-25 תקליטים בלייבל צדיק כאשר הוא מפיק ומעבד להרכבים שאיתם שיתף פעולה ובהם: רעשנים ("The Gathering"); אדום ("Hope and Destruction") ופיתום ("Blasphemy and Other Serious Crimes") ועוד.

רביד כחלני, הוא מקים ההרכב "ימן בלוז", בו שניר מנגן על עוד ובאס. ימן בלוז היא אחת הלהקות המצליחות ביותר בארץ עם הצלחה גורפת גם בחו"ל, והיא משלבת מוזיקה תימנית וצפון אפריקאית מסורתית עם גרוב ופאנק עכשוויים.

Photo Credit: Justin Bias, Zohar Ron

אורך מופע: 75 דקות

שיתוף:
אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z