עדכונים

שלושת הכהנים

משפחת הנשפנים בגיחה משותפת לישראל. אורחים: יונתן אבישי וברק מורי

משפחת הג'אז הישראלית שכבשה את הבמות החשובות בעולם חוזרת לישראל להופעה אחת בלבד. הפעם יגיעו שלושת הכהנים – ענת, יובל ואבישי – למופע אנפלאגד המוקדש לאלבומם האחרון Tightrope שהושק ב-2013 והתקבל בפירגון רב מצד מבקרי המוסיקה בעולם. כשם האלבום, הנגינה של שלושת הנשפנים המצויינים היא הליכה ספונטנית ורוויית סיכונים על חבל דק, תוך שמירה על שיווי משקל מלודי עדין בין שלושה קולות, בין האזנה לבין נגינה, ובין השתלבות לבין היפרדות.

השלושה יארחו בירושלים את הפסנתרן הנהדר יונתן אבישי שמקיים עימם קשר חברי-מוסיקלי הנפרס על פני כמעט 30 שנים – מפסטיבל הג'אז באילת בתחילת שנות התשעים (כשניגן עם יובל), דרך ההרכב המיתולוגי Third World Love (עם אבישי), ועד לנגינה קבועה ברחבי העולם עם שישיית הכהנים (ההרכב המורחב של השלושה). אליהם יצטרף נגן הקונטרה באס ברק מורי, אשר מנגן עם האחים מאז ימי התיכון.  

ענת, יובל ואבישי כהן גדלו והתפתחו במסלול מקביל כאשר כל אחד מהם פיתח קריירה מוסיקלית עשירה בסצינת הג'אז הניו יורקית, והופיע לצד דמויות ג'אז אגדתיות. במקביל לקריירות אישיות ענפות, שיחררו שלושת הכהנים החל מ-2004 ארבעה אלבומים שזכו לביקורות נפלאות. מגזין All About Jazz היטיב לתאר אותם כשכתב: "אל שורות ההיטים מפילדלפיה, הג'ונסים מדטרויט והמרסאליסים מניו אורלינס, ניתן כעת לצרף את את שלושת הכהנים מתל אביב".

משתתפים: ענת כהן (קלרינט, סקסופון טנור), אבישי כהן (חצוצרה), יובל כהן (סקסופון סופרן), יונתן אבישי (פסנתר), ברק מורי (קונטרה באס).

Photo Credit: Jimmy Katz

אורך מופע: 75 דקות

שיתוף:
אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z