עדכונים

רביעיית שי זלמן במחווה לסידר וולטון

ישראל

רביעיית שי זלמן תתארח לראשונה בפסטיבל הג'אז בירושלים עם מופע מחווה לפסנתרן והמלחין האמריקאי, סידר וולטון. זלמן, מהדמויות המשפיעות על סצנת הג'אז הישראלית, עושה כבוד ליוצר והמבצע האגדי שהלך לעולמו ב-2013. הרכב הנגנים המשוכלל שאיתו – דור סמוכה, ניצן קולקו ויהונתן כהן, ינגן עיבודים חדשים ליצירות מופת של וולטון, שנכנסו לפנתיאון הג'אז כמו, Fantasy in D, יצירתו הפופולארית ביותר של המלחין, שביצעו לראשונה שליחי הג'אז של ארט בלייקי, מגלגוליו המוקדמים של הקולקטיב המפורסם בו ניגן וולטון עם וויין שורטר ופרדי האברד.

שנינות, תעוזה ואלגנטיות היו מאוחר יותר סימן ההיכר של הטריו המופתי, שהקים וולטון עם הבסיסט סם ג'ונס ובילי היגינס על התופים. השלישייה, הרכב של מאורות גדולים, נחשבת עד היום סמן דרך ומצפן מכוון לדורות של מוזיקאי ג'אז שבאו אחריהם. וולטון הופיע והקליט עם הגדולים שבגדולים – ג'ון קולטריין, ארט פרמר, קליפורד ג'ורדן, צרלי פרקר, סלייד המפטון, בובי הצ'רסון הם חלק קטן מרשימה ארוכה.

שי זלמן, נגן תופים וכלי הקשה מהפנט עם אנרגיה אינסופית, מוזיקאליות ותשוקה מדבקת, נחשב לאחד מנגני הסשנים המבוקשים בישראל ומלווה בקביעות אמנים בינלאומיים בסיורי הופעות בחו"ל. תרומתו לפיתוח סצנת הג'אז העכשווי בישראל אדירה. מזה שנים שהוא יוזם, מפיק ומנהל פרויקטים שמטרתם לחשוף את אמנות הג'אז בפני הקהל הישראלי ולקדם שיתופי פעולה בין מוזיקאים מהארץ לאמני הג'אז המובילים בעולם.

מופע המחווה לסידר וולטון, בהקשר זה, הוא הזדמנות יוצאת דופן להיכנס בשערי עולמו של יוצר משפיע ומעורר השראה. מופע קצבי ואנרגטי, שחוזר אל ההארד בופ ומלביש סטנדרטים קנוניים בלבוש חדש.

שיתוף:
אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z