עדכונים

שוזין & הבימאי גיא נחום לוי

ישראל"מסדרון" | הפקת מקור אודיו-ויזואלית

פרויקט מקור ייחודי מבית הפסטיבל אשר יחבר בין במאי ואמן מוזיקלי, לבין יצירה וסיפור ממבחר יצירות האמנות, זאת בליווי אוצרי מוזיאון ישראל
במסגרת הפרויקט יועלו שלושה מופעים אשר יתבססו על הדינמיקה שבין מסך הוידאו לבין המוזיקאים שעל הבמה, ויולידו בחיבורם סיפור שעדיין לא סופר על יצירות אמנות במוזיאון.

המוזיקאי SHUZIN מחליף זהויות כמו גרביים. שוזין הוא השם שבו הוא מתקלט, ועושה, לדבריו, "כל מה שמסונתז". תחת שמות בדויים נוספים, שוזין גם מביים ומייצר חומרים ויזואלים לפרוייקטים המוזיקליים שלו (גשם, 3421, טריליון, מריח דג) ולאחרים, כשללא ספק הוא ברוך כשרונות ורחב הישגים.
יחד עם חברו ליצירה גיא נחום לוי – צלם ובמאי צעיר ועולה בעל פורטפוליו עשיר מעולמות הוידאו, האופנה, אמנות הרחוב והעיצוב (אדידס, גל שונפלד, אפרת קסוטו, דורין פרנקפורט, לארה רוסונבסקי, להקת בת-שבע ועוד..) הם יצרו סרט באורך 30 דקות שצולם בחלליו השונים של המוזיאון.
נחום לוי, שגדל בדרום תל אביב ולמד בבית הספר לאמנויות ובתלמה ילין, מעיד על עצמו שמוצא מרגוע בסיטואציות עם מתח – המתח שבין גועל נפש לאלגנטיות בלתי נתפסת. זהו מרכיב עיקרי בעשייה האמנותית שלו. בשנים האחרונות צלל אל תוך עולמות הוידאו קליפים כאשר עבודתו האחרונה עם שותפו שוזין היא הקליפ המדובר לגרסא הצרפתית של השיר "הילדה הכי יפה בגן", בין האמנים עולה וצומח שיתוף פעולה ויזואלי ואמנותי פורה וייחודי.
השניים ינעלו את הפסטיבל עם הסרט הקצר ״מסדרון״ שנוצר מחווית ההליכה הרגשית (והאישית) של גיא נחום לוי בכניסה המרשימה של מוזיאון ישראל, המתחיל באפור ומסתיים בכל צבעי הקשת.
הסרט צולם ברחבי המוזיאון בשיר הלל ליסודותיו המבניים, הארכיטקטוניים, בזיקה אל האגף לארכאולוגיה, להיסטוריה, כמו גם למסדרונות ומעברים שאינם גלריות.
פסיעה בין ימיו כילד ועד היום, המציף את תהיית ה״קיצון״ ותהיית ה״זמן״ כרצף תודעה פילוסופי מטבעו.
הפעם הוא יוצק בוידאו עתיר דמויות, ספוג בסיפור אישי משפחתי, מציף את חשיבתו הויזואלית, השאפתנית והאייקונית לכדי שלל דימויים סוריאליסטיים אנושיים שיאצרו בפרשנותו הייחודית את החוויה המוזיאלית והאהבה הגדולה שלו לאמנות וביטוי, וליכולתה המרפאת. האמנות כריפוי, והמוזיאון כחלל מרפא שמלווה את היוצר כל חייו.

לרכישת כרטיס טריו – כרטיס לשלושה ערבים

 

 

 

 

 

שיתוף:
אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z