עדכונים

משפחה - שם זמני

ישראלרצועה אמנותית משותפת לפסטיבל ישראל ולפסטיבל הג'אז הבינלאומי בניהולם האמנותי של אבישי כהן ותמיר מוסקט

רצועה אמנותית משותפת לפסטיבל ישראל ולפסטיבל הג'אז הבינלאומי בניהולם האמנותי המשותף של מנהלו האמנותי של פסטיבל הג'אז, אבישי כהן ושל המוזיקאי והמפיק המוסיקלי, תמיר מוסקט.

כמו בימי הסגר הלא מאד רחוקים, בהם התקבצנו יחד בין ארבעה קירות כל אחד עם הגרעין הכי מגורען שלנו – השותף, החברה, החתול, הבעל, הילדים, האחים – כל אחד והמשפחה שלו.
בימים אלה עברנו, חווינו, השתעממנו, כעסנו, צעקנו, מאסנו, נמאסנו ואהבנו כל כך הרבה, בפרק זמן קצר אך משמעותי.
מתוך המקום הזה, החלטנו לחקור את הדינמיקה העדינה והפראית שיש בתוך משפחה.
בחרנו לעבור מסע בין נקודות רתיחה שונות שהקרבה המשפחתית מביאה איתה, לבדוק כיצד היא מפעילה את הפרטים המרכיבים אותה
בעיקר אצל אלה שלבם סוער במיוחד- האמנים.

משפחה-שם זמני מפגישה ראשית בין שתי משפחות – משפחת פסטיבל ישראל ומשפחת פסטיבל הג'אז.
"החיים דומים מאד לג'אז" אמר המלחין ג'ורג' גרשווין "הם הכי טובים כשאתה מאלתר" (George Gershwin 'Life is a lot like jazz. Its best when you improvise")
המציאות החדשה הכריחה אותנו לאלתר (ואין דבר שאנשי ג'אז עושים טוב יותר) ולמעשה היא אפשרה לנו להגשים חלום ולאחד לראשונה כוחות יצירתיים. לאחד ערכים וליצור אירוע משותף. בעצם רצועת אירועים.
להרפתקאה הזו הזמנו גם את המוזיקאי והמפיק המוסיקלי, תמיר מוסקט ויחד איתו יצרנו רצועה אמנותית שמרכזה המפגש המשפחתי ומפגשים בין משפחות.

משפחות מוזיקליות שונות — חלקן ביולוגיות וחלקן רוחניות– יעלו על שלוש במות שונות שהוקמו במיוחד בגן הפסלים בירושלים ויגישו לקהל מופעים שנרקמו במיוחד עבור הפרויקט.
הסיפורים המשפחתיים ישזרו בין השירים ויבואו לידי ביטוי בטקסט, תנועה ומוזיקה. יחד נלקח למסעות מוזיקליים בין המשפחות השונות של מוזיקאים ושל יוצרים מובילים.

****

משפחה- שם זמני – התכנית המלאה לפי ימים

יום שלישי 8.9.2020
20:00 דודו טסה והכוויתים
22:45 נטע, זהר ורון ברזילי במופע משפחתי

יום רביעי 9.9.2020
20:00 רונה קינן – מחווה לארבע אמהות רוחניות. אורחות: אסתר רדא והילה רוח
22:45 דואט בין קצב ותנועה בעקבות ביוגרפיה משפחתית

יום חמישי 10.9.2020
20:00 אביתר בנאי – חיבורים מה בין חזון דניאל והאהבה הזוגית – נצטרף למסע מוסיקלי ובו פרשנות אישית לחזון דניאל, מחוויות פחד קדומות הטמונות בנו ועד לגילוי כוחה המרפא של האהבה העולה אחרי הלב השבור.
23:05 משפחת רמנגאר (קרן ואבנר פסח) פוגשת את משפחת הורוביץ (יעל וערן). שני הזוגות המחוברים אל תרבות הפלמנקו בנימי נשמתם במפגש סוער ועוצמתי של פנים וחוץ הבית והגוף.

לתכנית הפסטיבל המלאה 

****

 

שיתוף:
אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z