עדכונים

מארש דונדורמה & ענת מושקובסקי מחווה ליהודית רביץ

heartישראל

באים מאהבה |  בכורה ארצית
מארש דונדורמה וענת מושקובסקי במופע מחווה ליהודית רביץ

בין אם מדובר בשיר קטן ואינטימי או המנוני וסוחף, שיריה וקולה של יהודית רביץ הפכו זה מכבר לחלק בלתי נפרד מתבנית הנוף המוזיקלי בישראל. השנה, לרגל 45 שנים לצאת אלבומה הראשון, יעלו מארש דונדורמה וענת מושקובסקי מופע מחווה ייחודי, שנוצר במיוחד לכבוד פסטיבל הג'אז במוזיאון ישראל. 

מארש דונדורמה החלה את דרכה בהופעה בשוק מחנה יהודה בירושלים, בהשראת תזמורות הרחוב מניו-אורלינס והבלקן. לאורך כמעט שני עשורים גיבשו שישה-עשר נגני כלי הנשיפה וההקשה צליל ייחודי, שמשלב השפעות של מוזיקה מהמזרח התיכון, אפריקה, אמריקה הלטינית, בלוז, כליזמר, ג'אז ופ'אנק. למארש דונדורמה ספר ומופע ילדים מצליח,הופעות ברחבי העולם ושיתופי פעולה לאורך השנים עם ברי סחרוף, ריף כהן שי צברי ועוד. 

ענת מושקובסקי היא זמרת-יוצרת, פסנתרנית ונגנית קלרינט. גרסת הכיסוי שלה לשיר "הילדה הכי יפה בגן" בצרפתית הפכה ללהיט בינלאומי. היא שיתפה פעולה עם שלומי שבן, יוני רכטר, עוזי נבון ועוד. בימים אלה מסיימת ענת עבודה על אלבום חדש בלועזית.

במופע, שיעלה לראשונה בפסטיבל הג'אז במוזיאון ישראל, יבצעו יחד דונדורמה וענת ממיטב להיטיה של יהודית. בפלטת צבעים עשירה של כלי נשיפה והקשה, שירים כמו "הכל בסדר", "באה מאהבה" ו"בוא לריו" יזכו לעיבוד מלא גרוב ועשיר, ולצידם שירים אישיים כמו "אהבה יומיומית" ו"שיר ללא שם" יקבלו פרשנות עדינה ומפתיעה.

* הפקת מקור מיוחדת לפסטיבל הג'אז

שיתוף:
אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z