עדכונים

יונתן אבישי | Modern Times

ישראל-צרפת

יונתן אבישי, מהקולות המקוריים בסצנת הג'אז העכשווי בעולם, יגיע ארצה להופעה ראשונה עם הרכב חדש ומשובח של נגנים. את הפסנתרן הישראלי-צרפתי, יעטפו אמן כלי ההקשה רוני עיברין, נגן הקונטרבס ברק מורי והמתופף אמיר ברסלר. ביחד תבצע הרביעייה יצירות מקוריות של יונתן לצד עיבודים ופרשנויות משלו לסטנדרטים קלאסיים והפתעות נוספות.
איכויותיו של יונתן כפסנתרן נועז, פורץ דרך ובעל טביעת אצבע ייחודית, באו לידי ביטוי מגיל צעיר וזכו להכרה עולמית בתחילת שנות האלפיים כחבר בהרכב Third World Love, תופעה על גבול הקאלט בשדה הג'אז העולמי. הפסנתרן, יליד תל אביב, החי ועובד מזה שנים בצרפת, השפיע על דור צעיר של פסנתרנים ישראלים שהגיעו אחריו ורואים בו מודל לחיקוי ומנטור. מזה שנים שיונתן מופיע ומקליט בקביעות בהרכבים ובפרויקטים של החצוצרן אבישי כהן והבסיסט עומר אביטל ובמקביל הוציא שלושה אלבומים כמוביל טריו עם נגן הקונטרבס הישראלי יוני זלניק והמתופף הצרפתי דונלד קונטומנו.
שני אלבומיו הראשונים של ההרכב, Modern Times ו-Parade, זכו לביקורות חמות. "יונתן אבישי גורם לפסנתר לשיר ולמקצבים לרקד", נכתב באתר Muziq. ב-2017 הוכתר הפסנתרן הישראלי כתגלית השנה של Jazz Magazine. אלבומו השלישי של ההרכב, Joys And Solitudes, ובו שבע יצירות מקוריות שהלחין, יצא שנתיים לאחר מכן בלייבל הנחשב ECM Records והוגדר על ידי מבקרי המגזין DownBeat כטוב וכאישי שלו. במקביל הוציא הלייבל הגרמני גם את Playing the room אלבום משותף ליונתן ולחצוצרן אבישי כהן. בסיכומי השנה של Jazz Magazine, הוכתר יונתן אבישי כמוזיקאי הזר הטוב לשנת 2019.
סגנונו המקורי חוזר אל השורש: סווינג, בלוז ומרחב גדול לאימפרוביזציה ופרשנות אישית. למרות הגישה המינימליסטית בה הוא דוגל והתפיסה הגורסת שפחות זה יותר, מצליח יונתן ליצור עולם עשיר ורבגוני בו לכל תו יש סיבה וכל צליל מהדהד במלואו. יונתן, פרפורמר מתוחכם שהפך את העידון והאלגנטיות לסימן היכר, ידוע כפרטנר קשוב, המשלים ברגישות את חבריו להרכב. המפגש הראשוני על במת הפסטיבל עם ההרכב החדש, מזמן לכל חובבי הג'אז חוויה מסקרנת. כרטיס כניסה לעולם פואטי, עשיר ברגש ובצבע.

שיתוף:
אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z