עדכונים

חמישיית יונתן לוי וקטיה טובול

ישראל

אחרי שנים בניו יורק ובברלין, עם הבלחות רבות לפסטיבל הג'אז בירושלים כסיידמן, חוזר אלינו נגן הקונטרבס המהפנט, יונתן לוי, הפעם כמוביל הרכב של חמישיית נגנים יחד עם פסנתרנית הג'אז הפנומנאלית, קטיה טובול. איתם בהרכב – הסקסופוניסטים, חגי אמיר ואסף יוריה, שחזר גם הוא לאחרונה לישראל אחרי 13 שנים מוצלחות בניו יורק והמתופף עפרי נחמיה.

לוי, קונטרבסיסט מחונן ומפיק מוזיקה אלקטרונית, הוא מהמוזיקאים העסוקים בארץ הנע ונד בין עולמות סאונד וסגנונות שונים. יונתן שיתף פעולה עם ענקי ג'אז בהם פרנק ווס, בן דיקסון, אדי הנדרסון, הארי וויטקר ו"קילר" ריי אפלטון ועם דמויות מפתח בסצנה המקומית בהם עמית גולן, עמוס הופמן, אבישי כהן ואחרים. בשנותיו בברלין נחשף לעולם המוזיקה האלקטרונית ושיתף פעולה עם דמויות בולטות בתחום, אמנים רב-תחומיים ויוצרים חוצי ז'אנרים בהם המפיק, הדי.ג'יי ונגן הסקסופון, דייז מקסים והמפיק ברונו פרונסטו. אלבום הסולו הראשון שלו, NY Times, בו מככב ג'ימי קוב, יצא לחנויות במרץ 2020, חודשיים לפני מותו של המתופף המיתולוגי.

שיתוף הפעולה המתמשך בין לוי לטובול, הוא מפץ גדול של כישרון הבא לידי ביטוי בשני הרכבים שונים עמם הם מופיעים. טובול, הניצבת כבר שנים בפרונט של הסצנה המקומית, היא פסנתרנית וירטואוזית, מלחינה ויוצרת פורייה ומוערכת, ומורה נערצת בבית ספר רימון ובאקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים. בסיום לימודיה ב-New School בניו יורק התברגה בסצנת הג'אז העכשווי וניגנה בין היתר עם אריק הארלנד, מיילנה ג'ילארד וגרגורי הצ'ינסון. עם חזרתה לישראל הקימה עם בן זוגה, המתופף אדי טובול, הרכב משלהם ובמקביל הופיעה עם מיטב מוזיקאי הג'אז בארץ בהם ארהלה קמינסקי, עמיקם קימלמן, ג'ס קורן, אילן סאלם, אבי לייבוביץ', אסף חכימי, עמית פרידמן ועוד. בשנת 2020 הוציאה את "נשימה", אלבום דואו עטור שבחים עם הסקסופוניסט יהונתן כהן שאיגד לראשונה לחנים מקוריים שכתבה.

בפסטיבל הג'אז ינגנו חברי ההרכב חומרים מקוריים של טובול ולוי.

 

 

 

 

 

שיתוף:
אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z