עדכונים

גיא מינטוס טריו | The Playground

ישראל

בעיצומה של עבודה על אלבום חדש מגיע הטריו של הפסנתרן הישראלי הצעיר, גיא מינטוס, לפסטיבל בירושלים עם מופע אקלקטי ואנרגטי הנע בין ג'אז למחוזות המוזיקה האנדלוסית. מינטוס, מוזיקאי רב-תחומי וכוכב עולה בשמי הג'אז העכשווי, הוא פסנתרן קלאסי מיומן עם איכויות של כוכב רוק וגישה הרפתקנית של מוזיקאי ג'אז שאינו מפחד לערבב בקלחת גם מוזיקת עולם ומקצבים מהמזרח התיכון. מאלתר יצירתי, שלא מפסיק לאתגר את עצמו, את נגני ההרכב שלצדו ואת הקהל ומבצע מחונן, שמרגיש בבית עם תזמורות קלאסיות מערביות, ענקי ג'אז או מסטרים של מוזיקת עולם.

מינטוס, זוכה פרס לאונרד ברנשטיין מטעם ארגון זכויות היוצרים האמריקני ופרס המלחין הצעיר בג'אז ע"ש הרב אלפרט, הופיע, בין היתר, עם אגדות הג'אז ג'ון הנדריקס וג'ימי קוב. עם ההרכב וכסולן הופיע עם תזמורת בעלות שם בהן: התזמורת הפילהרמונית של בוואריה, תזמורת ירושלים מזרח מערב, קייב פנטסטיק אורקסטרה, התזמורת הקאמרית הישראלית ולאחרונה במסגרת הטריו עם התזמורת הסימפונית ירושלים. במגזין הג'אז האמריקני, DownBeat, הכתירו אותו "אמן בעל כישרון מופלא ואמביציה חסרת גבולות".

בפסטיבל הג'אז השנה יגישו מינטוס וחברי הטריו שלו, הקונטרבסיסט ארן הרדי והמתופף יונתן רוזן, תכנית אקלקטית של חומרים מקוריים, פרשנויות מפתיעות לקלאסיקות וטעימות מתוך אלבומו האחרון של ההרכב, A Gershwin Playground, שמציע פרשנות אישית ועדכנית למוזיקה של המלחין היהודי האמריקאי. בביקורת על האלבום שפורסמה באתר All About Jazz נכתב: "לאלה התוהים האם העולם זקוק לאלבום מחווה נוסף לגרשווין ובכן, בידיו של מינטוס, התשובה היא ללא סייג: כן!". שני אלבומיו המוקדמים של ההרכב – A Home in between ו-Connecting the Dots, זכו גם הם לביקורות משבחות.

מופע עם גרוב ים תיכוני, אלמנטים של פופ, נגיעות סווינג והרבה שמחת חיים וחדוות יצירה. הזמנה מלבבת לביקור במגרש המשחקים של טריו שלא מפסיק להפתיע.

 

 

שיתוף:
אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z