עדכונים

תזמורת ארמון בזמן

heartישראל

"התחוללות"
מהלך מוזיקלי בהשראת עוף החול
בביצוע אוקטט מתזמורת ארמון בזמן

בתכנית: מתחת לאפס -אור סיני | In C – טרי ריילי

עוף החול, הידועה גם כפינִיקְס, הוא ציפור אש יפהפיה המיוצגת במיתולוגיות רבות כגון היוונית, היהודית, המצרית, הפרסית, הנוצרית והסינית. לפי הסיפורים הפיניקס בונה לעצמה קן עשוי שרף וזרדים, אשר בסוף מביא לשריפתה של הציפור, שקמה לתחייה מתוך האפר וחוזרת על המהלך באופן מעגלי.

על פני מהלך בין שני מרחבים לינאריים במוזיאון ישראל, שמונה נגנים מהתזמורת יתארו באופן מוזיקלי את מחזוריות החיים בהשראת התנועה של עוף החול.

המופע ינוע בין תצוגות תרבויות העולם; שיטוט מרתק בין עולמות קדומים, מרחבים רוחניים, טקסיים, שבטיים, אמוניים המבטאים  שמחה, עצב, פחד, התחלה, סוף ומה שבא אחריו.
ויסתיים אל מול מקצב החיים- מעגל הקיום האנושי- לידה-חיים-מוות: נוצרים, מתקיימים, מתפרקים, מתכלים, נולדים.

המופע יתקיים בשני מרחבים:
החלק הראשון יתרחש ב"גלריית התרבויות הלא מערביות" בו תבצע נגנית הקונטרבס אור סיני את יצירתה ׳מתחת לאפס׳, בה היא מנהלת דיאלוג בלתי אפשרי עם הכלי שלה- מותחת אותו אל מעבר לגבולותיו הפיזיים והמוזיקלים. הוא קורס תוך כדי היצירה ובכך מאבד את עצמו ומהותו.
החלק השני, יתרחש "בגלריית מעגל החיים" שם התזמורת תיפגש ותבצע את "In C", יצירתו האייקונית של המלחין טרי ריילי ( Terry Riley ) שנכתבה לפני 60 שנה בדיוק.זו יצירה המאתגרת את התבניתיות המוזיקלית, מפרקת אותה ומאפשרת את חיבורה מחדש דרך חופש אמנותי ומחשבתי של מבצעיה, כך שכל פעם מחדש היצירה קמה כישות אחרת.  In C מבטאת את הלידה מחדש, את ההרכבה, הצמיחה, את ריצוד הווייתה ואת המחזוריות של עוף החול.

ארמון בזמן הינה תזמורת היברידית אשר הוקמה מתוך הצורך לשמוע וליצור להרכב כלי גדול המכיל כלים אקוסטיים ואלקטרוניים. גוף מודולארי הפועל מתוך רצון להרחיב את המנעד של המושג תזמורת, ומציג קונצרטים חיים לצד מיצבי סאונד. הנגנים הם קאסט סולנים מובילים בתחומם המתמחים במוסיקה כתובה ומאולתרת. פועלת תחת עמותת פליציה בלומנטל למוזיקה, ונתמכת ע״י מנהל תרבות.

 

*הפקת מקור מיוחדת לפסטיבל הג'אז.

שיתוף:
אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z