עדכונים

אז הייתי נדהמת

ישראלויקטוריה חנה ועומרי מור

שניהם ירושלמים מלידה אשר ספגו את המוסיקליות הקוסמופוליטית שטומנת בחובה העיר. היא אמנית קול ומילה, צליל ונשמה, והוא פסנתרן מכשף ברגישות ובוירטואוזיות שאין שניה לה. בבכורה זו, יפגשו שניהם ולראשונה יאירו בזרקור שירים מלפני קום המדינה. אי אז כשהפסנתר המערבי חיזר לראשונה אחר הצליל המדברי. שירים שנוצרו בנקודת מפגש מרתקת בין יהדות לערביות, בין חילוניות לדתיות, בין מזרח למערב ובין סבל ופחד ממלחמה לבין אהבה ותקווה. המפגש עם שירים אלה נע על המתח בין היופי התמים ורב העצמה שלהם לבין ניכוסם על ידי האתוס הלאומי. המעבר האסוציאטיבי בין הרבדים השונים שבהם, משרטט דמות של זהות ישראלית מורכבת וסבוכה.
ויקטוריה חנה, בת בכורה לרב ספרדי חרדי, מילדותה חיפשה את מקומה כאישה בעלת ביטוי עצמי אישי ומאז ומתמיד איתגרה את הגבולות. היא יוצרת, פרפורמרית וחוקרית בעלת שם עולמי הנעה בטבעיות כמעט קסומה בין מוסיקה עתיקה לעכשיווית.
עומרי מור, אחד הקולות החדשניים והמגוונים שיש היום בסצינת הג'אז העולמית. מגיל צעיר התעמק ועבר דרך מספר סגנונות. החל ממוסיקה קלאסית, דרך מוסיקה לטינית, אנדלוסית, גנאווה וג'אז, מור הפורה ממשיך ומתיך כל גבול מוסיקלי אפשרי.
מופע זה העוסק בראשית ימיו של הזמר העברי כפי שלמדנו להכיר אותו, מזמין אותנו לדלג בין העולמות יחד עם יוצריו ולהכיר מחדש את השכבות השונות שהביאו לכתיבתו.

כל מופעי יום חמישי:
20:00-20:35 משפחה (שם זמני) – חיבורים – אביתר בנאי
20:35-20:50 תום אורן וארז טודרס – Sound Pictures
20:55-21:10 סרנדה לחומר האפל – גרשון וייספירר וחגי פרשטמן
21:15-21:50 LBT
21:55-22:10 עדן לדין – מיראז'
22:15-22:50 אז הייתי נדהמת – ויקטוריה חנה ועומרי מור
23:05-23:20 משפחה (שם זמני) – ככה זה שניים – משפחת פסח פוגשת את משפחת הורוביץ 

 

שיתוף:
אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z